מה זה אבחון פסיכודידקטי

האבחון הפסיכודידקטי הוא אבחון שנערך כשרוצים לבדוק חשש ללקויות למידה שנובעות מסיבות רגשיות ונפשיות ולאו דווקא בגלל קשיים לימודיים שנבדקים באבחון הדידקטי. האבחון הפסיכודידקטי הוא אבחון מקיף יותר ונקרא גם 'אבחון משולב' מכיוון שהוא מכיל גם את מה שמאבחנים באבחון דידקטי וגם צדדים נוספים של הנבדק.

באבחון הפסיכודידקטי בודקים את הצד הרגשי והנפשי של הנבדק. בודקים את ההתנהגות שלו ואת הדרך שבה הוא ניגש לשאלות מסוימות על מנת להסיק מכך על עולמו הפנימי שלא בהכרח מתפרש ממנו במילים ובמעשים. במבחן מתבצעת הערכה של האינטלגנציה של הנדבק, נבדקות היכולות השלכיות של הנבדק, החברתיות, התפיסה העצמית והתפיסה המציאותית לצד דברים נוספים.

בדרך כלל לא ניגשים לאבחון פסיכודידקטי כשיש חשש ללקויות למידה אלא רק כאשר מדובר בקשיים משמעותיים ונרחבים או שהאבחון הדידקטי התגלה כלא מספיק בשביל לקבל את תמונת המצב המלאה. מכיוון שמדובר באבחון מורכב יותר את האבחון מבצע אדם מומחה שהוסמך לכך, בדרך כלל פסיכולוג מומחה שעבר הכשרה לערוך אבחונים דידקטיים או פסיכולוג אחר שזוהי אינו מומחיותו אך הוא עובד במשותף עם מאבחנים כדי לגבש ביחד את המסקנות מהאבחון.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s